NÄR? VAR?

Kommande föreläsningar / reseschema

17.04.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

18.04.2024 Stockholm (Arrangör: B4LC)

19.04.2024 Jakobsberg (Arrangör: Drottning Blankas Gymnasieskola)

20.04.2024 Stockholm (Arrangör: B4LC)

21.04.2024 Stockholm (Arrangör: B4LC)

22.04.2024 Nacka Strand (Arrangör: NTI Gymnasiet)

23.04.2024 Stockholm (Arrangör: B4LC)

24.04.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

24.05.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

25.05.2024 Helsingfors (Arrangör: Andreaskyrkan)

26.05.2024 Sibbo (Arrangör: Betania)

05.06.2024 Lappo (Arrangör: Larsmo församling)

11.06.2024 Lappo (Arrangör: Larsmo församling)

20.06.2024 Örebro (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

21.06.2024 Örebro/Torp (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

22.06.2024 Mullsjö/Nyhem (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

18.09.2024 Umeå (Arrangör: NTI Gymnasiet)

26.09.2024 TBA (Arrangör: B4LC)

27.09.2024 TBA (Arrangör: B4LC)

28.09.2024 TBA (Arrangör: B4LC)

29.09.2024 TBA (Arrangör: B4LC)

30.09.2024 Alingsås (Arrangör: Pingstkyrkan Alingsås)

07.10.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

08.10.2024 Sibbo (Arrangör: B4LC)

09.10.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

10.10.2024 Nykarleby (Arrangör: B4LC)

Tidigare föreläsningar / reseschema (2022-2024)

29.02.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

28.02.2024 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

07.02.2024 Stockholm (Arrangör: Dialogiskt)

06.02.2024 Uppsala (Arrangör: B4LC)

05.02.2024 Tammerfors (Arrangör: SST)

27.01.2024 Eskilstuna (Arrangör: B4LC)

26.01.2024 Eskilstuna (Arrangör: Eskilstuna kommun)

25.01.2024 Eskilstuna (Arrangör: B4LC)

24.01.2024 Linköping (Arrangör: B4LC)

23.01.2024 Linköping (Arrangör: Ryttargårdskyrkan)

22.01.2024 Linköping (Arrangör: Drottning Blankas Gymnasieskola)

05.01.2024 Stockholm (Arrangör: Framgångspodden)

04.01.2024 Stockholm (Arrangör: B4LC)

03.01.2024 Åbo (Arrangör: B4LC)

08.12.2023 Jönköping (Arrangör: B4LC)

07.12.2023 Sävsjö (Arrangör: GK)

06.12.2023 Sävsjö (Arrangör: GK)

05.12.2023 Strängnäs (Arrangör: Europaskolan)

04.12.2023 Stockholm (Arrangör: B4LC)

02.12.2023 Sundsvall (Arrangör: Brokyrkan)

01.12.2023 Sundsvall (Arrangör: Pingstförsamlingen)

01.12.2023 Umeå (Arrangör: NTI Gymnasiet)

30.11.2023 Umeå (Arrangör: B4LC)

25.11.2023 Stockholm (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

24.11.2023 Stockholm (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

23.11.2023 Örebro (Arrangör: Mellringekyrkan)

22.11.2023 Flen (Arrangör: Sion)

21.11.2023 Örebro (Arrangör: Sjöbergs Förlag)

17.11.2023 Åbo (Arrangör: Metsku)

16.11.2023 Borgå (Arrangör: Borgå stad)

15.11.2023 Esbo (Arrangör: Esbo stad)

14.11.2023 Esbo (Arrangör: Esbo stad)

13.11.2023 Åbo (Arrangör: Åbo stad)

09.11.2023 Nykarleby (Arrangör: Nykarleby Arbis)

19.10.2023 Nykarleby (Arrangör: Nykarleby stad)

12.10.2023 Vörå (Arrangör: Vörå medborgarinstitut)

11.10.2023 Vörå (Arrangör: Vörå kommun)

03.10.2023 Närpes (Arrangör: Närpes stad)

28.09.2023 Jakobstad (Arrangör: Jakobstads stad)

27.09.2023 Jakobstad (Arrangör: Jakobstads stad)

26.09.2023 Pedersöre (Arrangör: Pedersöre kommun/MI)

25.09.2023 Karleby (Arrangör: Karleby stad)

23.09.2023 Jakobstad (Arrangör: Vörå församling)

13.06.2023 Lappo (Arrangör: Larsmo församling)

06.06.2023 Lappo (Arrangör: Larsmo församling)

12.05.2023 Lovisa (Arrangör: Lovisa stad)

10.05.2023 Kotka (KSS Garantiförening r.f.)

09.05.2023 Helsingfors (Arrangör: Parad Media)

20.04.2023 Grankulla (Arrangör: Grankulla stad)

19.04.2023 Helsingfors (Arrangör: Vanda stad)

18.03.2023 Stockholm (Arrangör: B4LC)

16.03.2023 Grankulla (Arrangör: Grankulla stad)

15.03.2023 Lojo (Arrangör: Lojo stad)

08.03.2023 Kronoby (Arrangör: Kronoby församling)

07.03.2023 Kronoby (Arrangör: Kronoby församling)

03.03.2023 Ekenäs (Arrangör: Ekenäs stad)

02.03.2023 Hangö (Arrangör: Hangö stad)

01.03.2023 Karis (Arrangör: VNF)

28.02.2023 Esbo (Arrangör: Esbo stad)

27.02.2023 Esbo (Arrangör: Esbo stad)

26.01.2023 Tammerfors (Arrangör: Folkhälsan)

25.01.2023 Tammerfors (Arrangör: Folkhälsan)

24.01.2023 Tammerfors (Arrangör: Folkhälsan)

16.01.2023 Uleåborg (Arrangör: SPSU)

12.01.2023 Tammerfors (Arrangör: SST)

09.12.2022 Sibbo (Arrangör: Sibbo kommun)

08.12.2022 Sibbo (Arrangör: Sibbo kommun)

07.12.2022 Sibbo (Arrangör: Sibbo kommun)

25.11.2022 Larsmo (Arrangör: Larsmo församling)

16.11.2022 Smedsby (Arrangör: Folkhälsan)

10.11.2022 Mariehamn (Arrangör: Folkhälsan)

09.11.2022 Mariehamn (Arrangör: Folkhälsan)

08.11.2022 Helsingfors (Arrangör: Helsingfors stad)

07.11.2022 Helsingfors (Arrangör: Helsingfors stad)

04.11.2022 Helsingfors (Arrangör: B4LC)

03.11.2022 Karis (Arrangör: Karis stad)

27.10.2022 Borgå (Arrangör: Borgå stad)

26.10.2022 Helsingfors (Arrangör: Helsingfors stad)

25.10.2022 Kyrkslätt (Arrangör: Kyrkslätts kommun)

15.10.2022 Larsmo (Arrangör: Vörå församling)

11.10.2022 Karleby (Arrangör: Karleby stad)

07.10.2022 Vasa (Arrangör: Novia)

04.10.2022 Kristinestad (Arrangör: Kristinestads stad)

28.09.2022 Smedsby (Arrangör: Korsholms kommun)

27.09.2022 Smedsby (Arrangör: Korsholms kommun)

24.09.2022 Kaustby (Arrangör: Vörå församling)